Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz info@eosmekatronik.com

Telefon Numaramız +90 544 339 1158

Step Sürücü Nedir ?

Ana Sayfa » Blog » Step Sürücü Nedir ?

Step sürücü, adım motoru veya step motorunun kontrolünü sağlayan elektronik bir cihazdır. Step motorlar, adım adım (step by step) hareket eden ve her adımda belirli bir açıda dönen elektrik motorlarıdır. Step sürücüler, bu tür motorların doğru bir şekilde çalışmasını, istenen pozisyonlara taşınmasını ve hızlarının kontrol edilmesini mümkün kılar.

Step sürücüler, genellikle sayısal kontrol sistemleri, CNC makineleri, robotlar, 3D yazıcılar, pozisyonlama sistemleri ve diğer otomasyon uygulamalarında kullanılır. Bu sürücüler, step motorunun belirli bir açıda durmasını veya belirli bir hızda dönmesini sağlamak için girdi sinyallerini işler.

Step sürücüler, adım motorlarına belirli bir miktar enerji vererek motorun istenilen adımda hareket etmesini sağlarlar. Bu, motorun kontrol edilmiş ve hassas bir şekilde pozisyonlandırılmasına olanak tanır. Aynı zamanda step sürücüler, motorun aşırı ısınmasını veya aşırı yüklenmesini önlemek için koruma özellikleri de sunabilirler.

  • AllenBradley brückner ram CSV Delta elektrik arıza elektronik tamir Endüstriyel makineler fabrika izleme FabrikaİzlemeSistemleri Kalite kontrol Makine güncellemesi makine izleme ModbusTCP_IP MSSQL MySQL Müşteri memnuniyeti OPCUA otomasyon arıza otomasyon pano arıza Paketleme makinası PLC PLM Impianti profibus arıza profibus servisi ram otomasyonu Revizyon Siemens siemens servis SQLAnywhere Tekirdağ Elektronik TextFormatı Trakya Otomasyon Veritabanları Yenileme hizmetleri Çerkezköy Çerkezköy Elektronik Çerkezköy Otomasyon Çorlu Arıza Çorlu Elektronik Çorlu Endüstriyel Çorlu Makina Yazılım Çorlu mekatronik Çorlu Otomasyon Çorlu Pano imalatı Çorlu yazılım