Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz info@eosmekatronik.com

Telefon Numaramız +90 544 339 1158

AC Sürücü Nedir ?

Ana Sayfa » Blog » AC Sürücü Nedir ?

AC sürücü, bir elektrik motorunu kontrol etmek ve değişken hızlarla çalışmasını sağlamak için kullanılan bir elektronik cihazdır. AC, Alternatif Akım’ı temsil eder ve bu sürücüler genellikle üç fazlı AC motorları kontrol etmek için kullanılır. AC sürücüler, motorun hızını, torkunu ve dönüş yönünü hassas bir şekilde ayarlayarak, motorun farklı uygulamalara uygun şekilde çalışmasını sağlar.

AC sürücüler, endüstriyel otomasyon sistemlerinde, pompa sistemlerinde, fanlar, konveyörler ve benzeri uygulamalarda yaygın olarak kullanılır. Bu sürücüler, enerji tasarrufu, hassas kontrol, güvenlik ve iş verimliliği gibi avantajlar sağlayarak birçok endüstriyel süreci optimize etmeye yardımcı olur.

Eos Mekatronik
  • AllenBradley brückner ram CSV Delta elektrik arıza elektronik tamir Endüstriyel makineler fabrika izleme FabrikaİzlemeSistemleri Kalite kontrol Makine güncellemesi makine izleme ModbusTCP_IP MSSQL MySQL Müşteri memnuniyeti OPCUA otomasyon arıza otomasyon pano arıza Paketleme makinası PLC PLM Impianti profibus arıza profibus servisi ram otomasyonu Revizyon Siemens siemens servis SQLAnywhere Tekirdağ Elektronik TextFormatı Trakya Otomasyon Veritabanları Yenileme hizmetleri Çerkezköy Çerkezköy Elektronik Çerkezköy Otomasyon Çorlu Arıza Çorlu Elektronik Çorlu Endüstriyel Çorlu Makina Yazılım Çorlu mekatronik Çorlu Otomasyon Çorlu Pano imalatı Çorlu yazılım